PROGRAM 6. FESTIVALA PRVIH

TEMA: Mediji i prava djeteta

Četvrtak 13.studenoga

Knjižnica S.S.Kranjčević, Zapoljska 1, Zagreb
09.00 – 14.30  Bajkozviz, kviz za djecu 8. razreda, tema: prava djeteta u književnosti, sudjeluju djeca iz OŠ Stjepana Basaričeka, Ivanić-grad i O.Š. Dobriše Cesarića, Zagreb


Četvrtak 20. studenoga 2008. Međunarodni dan djeteta

Dječje kazalište Dubrava, Cerska 1
10.00 Ivica i Marica, opera, režija: Franka Perković, Dječje kazalište Dubrava

Zagrebačko kazalište lutaka, Trg kralja Tomislava 19
Ulaz za publiku je iz ulice baruna Trenka 3


Mala dvorana:

11.00 – 12.30  Bajkozviz, kviz za djecu 8. razreda, tema: prava djeteta u književnosti, sudjeluju djeca iz OŠ Stjepana Basaričeka, Ivanić-grad i O.Š. Dobriše Cesarića, Zagreb  


Velika dvorana:

12.30 Svečano otvorenje 6. Festivala prvih: Konvencija o pravima djeteta

12.35 Scenski igrokaz, završetak Bajkozviza, OŠ Stjepana Basaričeka i OŠ Dobriše Cesarića

12.50 Stop nasilju, film, Karlo Pavičić Ravlić, 12 god 1 min 41 sec

Sami u školi,  igrani film, 11 min, OŠ Stenjevec

Lovac, film, 2007. 1,5 minuta, autori Matko i Lovro Pranjić, 5 i 6 godina, Irena Jukić Pranjić
voditeljice: Melita Horvatek Forjan, Nataša Jakob

13.05 Petrin žarki osmijeh,promocija knjige pjesama Roka Mozbaha (5. razred), OŠ Tituša Brezovačkog, Zagreb

13.30 Bembo i prijatelji protiv mina, premijera filmova, 2008., Udruga Bembo Bembo i Anin rođendan, Bembo i veliko pospremanje, Bembo i skriveno oružje, Bembo na putu do škole, Bembo i ljubimci, Bembo na predavanju     

Gosti Kristijan Ugrina i Ivanka Mazurkijević, Bembo, Žutokljunac

14.00 Alla, Nazariy i svi njihovi, dokumentarni film, 2008. 17 min 30 sek (OŠ Antuna i Stjepana Radića, Gunja, SKIG – Studio kreativnih ideja, Gunja, voditelj: Josip Krunić)

14.20 Hafiz, dokumentarni film, 2007., 8.15 sec
(autori: Lucijan Loje, Emilio Hrvačić, OŠ Marije Jurić Zagorke, Zagreb)

18.00 Crvenkapica, ali da ne bude vuka; predstava, režija: Đuro Roić, Zagrebačko kazalište lutaka  

Foaje kazališta:

12.00  Antena Gumbek, multimedijalna umjetnica; izvodi Nikolina Manojlović Vračar

14.30 Otvorenje izložbe stripa: Mediji i prava djeteta Organizatori: Komikaze, Studio Artless

Petak 21. studenoga 2008.


Zagrebačko kazalište lutaka, Trg kralja Tomislava 19 
Ulaz za publiku je iz ulice baruna Trenka 3

Mala dvorana


10.00 – 11.30  Ekološki rječnik u stripu bez riječi, radionica za djecu, Anara, Donja Stubica, autor: Krešimir Bauer, sudjeluju djeca iz OŠ Rovišće


Velika dvorana  


8.40 Luka, dokumentarni film, 2008. 7 min 20 sek, (autori Filmska videodružina FD ZAG, OŠ Marije Jurić Zagorke, Zagreb, prof. Melita Horvatek Forjan)
voditeljice: Melita Horvatek Forjan, Nataša Jakob

8.50 Bembo i prijatelji, predstava, Udruga Bembo

10.30 Crveni karton, animirani film, 2008. 7 minuta (Narodno sveučilište Dubrava, Dječji filmski klub MDF-a, Zagreb/Šibenik, Voditelj: Vjekoslav Živković)

10.40 – 14.00 Mediji (ne) doprinose pravima djece, Debatni klub OŠ Jure Kaštelana

11.10-14.30 Predavanja i diskusija

tema: Mediji i prava djeteta

Sudjeljuju:  

Maja Flego, savjetnica pravobraniteljice za djecu:
Ugrožavanje dječjih prava u medijima – pogled iz Ureda pravobraniteljice za djecu

Tanja Radočaj, predstojnica Ureda UNICEF-a za Hrvatsku:
Mediji – prijatelji djece?

Sanja Modrić, pomoćnica glavnog urednika Novog lista:
Zašto se dijete zapalilo?

dr.sc. Gordana Vilović ICEJ (Međunarodni centar za obrazovanje novinara):
Mediji i prava djece javnih osoba

Ksenija Ranogajec Benaković, prof. psihologije, Hrvatsko psihološko društvo:
Djeca u zagrljaju medija

dr.sc. Feđa Vukić, povjesničar umjetnosti:
Dijete u oglašavanju

dr.sc. Hrvoje Jurić, filozof:
Modeli diskriminacije djece

dr.sc. Benjamin Perasović, sociolog:
Mediji i subkulture mladih



Foaje kazališta

Izložba stripa: Mediji i prava djeteta
Organizatori: Komikaze, Studio Artless


Subota, 22.studenoga 2008.


Zagrebačko kazalište lutaka, Trg kralja Tomislava 19


Velika dvorana

10.00 Akcija Darujmo djeci kazalište: Priča o baki Magdici ili priča o dobroti, prema tekstu: Maje Gjerek Lovreković, Dječji vrtić Različak, lutkarska družina Zagrebenci, prihod od predstave daruje se Hrvatskoj udruzi za školovanje pasa vodiča i mobilitet

11.15 Ograničeno kretanje, film, 3 min. Ivana Ožetski

11.20 Dramatizacija, predstava za djecu, Boris Greiner, Zagreb

11.40 – 12.40 Filmsko i videostvaralaštvo djece ( repriza )

Stop nasilju, animirani film, 2008. 1 min 41 sec, autor: Karlo Pavičić Ravlić (12 godina)                      

Sami u školi,  igrani film, 2008. 11 min, OŠ Stenjevec, Zagreb

Lovac, film, 2007. 1,5 minuta, autori: Matko i Lovro Pranjić (5 i 6 godina) Irena Jukić Pranjić

Alla, Nazariy i svi njihovi, dokumentarni film, 2008. 17 min 30 sek (OŠ Antuna i Stjepana Radića, Gunja, SKIG – Studio kreativnih ideja, Gunja, voditelj: Josip Krunić)

Luka, dokumentarni film, 2008. 7 min 20 sek, (autori Filmska videodružina FD ZAG, OŠ Marije Jurić Zagorke, Zagreb, prof. Melita Horvatek Forjan)
voditeljice: Melita Horvatek Forjan, Nataša Jakob


Crveni karton, animirani film, 2008. 7 minuta (Narodno sveučilište Dubrava, Dječji filmski klub MDF-a, Zagreb/Šibenik, Voditelj: Vjekoslav Živković

Hafiz, dokumentarni film, 2007., 8.15 sec (autori: Filmska videodružina FD ZAG, OŠ Marije Jurić Zagorke, Zagreb)

18.00 Bembo i prijatelji, predstava za djecu, izvodi Udruga Bembo


Foaje kazališta

11.00 Antena Gumbek, multimedijalna umjetnica; izvodi Nikolina Manojlović Vračar

Predstavljanje dobrotvorne akcije FIVE4KIDS, Udruga P.O.I.N.T. Križevci
Izložba stripa: Mediji i prava djeteta

Organizatori: Komikaze, Studio Artless


Nedjelja, 23.studenoga 2008.


Zagrebačko kazalište lutaka, Trg kralja Tomislava 19

11.15 -12.00   Bembo i prijatelji protiv mina, serija kratkih filmova, 2008., Udruga Bembo

Bembo i Anin rođendan, Bembo i veliko pospremanje, Bembo i skriveno oružje, Bembo na putu do škole, Bembo i ljubimci, Bembo na predavanju

Gosti Kristijan Ugrina i Ivanka Mazurkijević, Žutokljunac

12.00 Blago babe Mrzulje, predstava, Dječje kazalište u Osijeku


Dječje kazalište Dubrava, Cerska 1

18.00 Blizanke, predstava za djecu , režija Oliver Frljić, Dječje kazalište Dubrava

***************************

PROGRAM PRVE TV

ČETVRTAK  20. 11.

10:00  Špica Festivala Prvih
Thinking Head– Voditelj iz školske novinarske grupe najavljuje kompletan dnevni program  festivala
Isječci iz Konvencije o pravima djeteta

10:15  "JA ZNAM" – što djeca misle o novinarstvu i novinarima (anketa)

10:30  Gost dana: Blaženka Leib

10:45  "MI U EKRANU": emisija
Blaža radi intervjue sa autorima filma“Sami u školi", OŠ Stenjevec

11:00  MI U EKRANU": Rok Mozbah
promocija knjige pjesama "Petrin žarki osmijeh"

11:15  PrviLive :Uključenje na Bajkozviz

11:30  "MEDIJSKA POČETNICA" s Blažom
Novinarska grupa snima jinglove (Ja sam medij! Mi mislimo ozbiljno! Odrasli odrastite već jednom! Itd.)

11.50  MI U EKRANU: razgovor sa autorom filma Stop nasilju, Karlom Pavičićem Ravlićem te autorima fima Lovac, Matkom i Lovrom Pranjićem

12:00  Live in foaje: ’’Antena Gumbek''
Razgovor s umjetnicom Nikolinom Manojlović Vračar

12:30  PrviLive : Svečano otvorenje  6-og Festivala prvih

12:40  -“NAS FILM JE NAS FILM” - ciklus
Film "Stop nasilju" (1 min 41''), Karlo Pavičić Ravlić
Film "Sami u školi" (11 min) OŠ Stenjevec
Film "Lovac" (1 min 30''), Matko i Lovro Pranjić

13:00  "SAD STE NAŠI" – druženje s Bembom, Kristijanom Ugrinom, Ivankom Mazaurkijevic i Žutokljuncem .

13:30  “Live in foaje” – izložba stripa  i razgovor s Ivanom Armanini.

14:00  "Alla, Nazariy i svi njihovi", dokumentarni film, 2008. 17 min 30 sek (OŠ Antuna i Stjepana Radića, Gunja, SKIG – Studio kreativnih ideja, Gunja, voditelj: Josip Krunić)



Design by Arta studio